Naujienos

„Samsonas Rally Rokiškis“ trasomis skries legendinis Ispanijos futbolo rinktinės vartininkas

2018 m. liepos 28 d.

Ką bendro turi automobilių ralis ir futbolas? Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad šios dvi sporto šakos tikrai neturi jokių bendrų vardiklių, tačiau šį stereotipą yra linkęs sulaužyti ispanas Santiago Canizares. Praeityje garsus Ispanijos futbolo rinktinės vartų sargas, baigęs savo karjerą, pasuko į autosportą. „Samsonas Rally Rokiškis“ organizatoriai skuba pasidžiaugti, kad šiemet jį bus galima išvysti ir Lietuvoje.

„Samsonas Rally Rokiškis“ organizatoriai atskleidė, kad šią pasaulinio garso žvaigždę interneto platybėse aptiko visai atsitiktinai ir į ralį Rokiškyje pradėjo kviesti jau prieš pusmetį. Iš pradžių procesas vyko vangiai, bet tuomet lietuviai ėmė bendrauti su Santiago Canizares šturmanu, latviu Andriu Stoncumi. Lietuviškai puikiai šnekantis latvis nedelsiant perdavė vardinį lietuvių kvietimą ispanų futbolo žvaigždei.

Apsvarstęs visus variantus Santiago Canizares pranešė, kad savo įtemptoje dienotvarkėje jis atras laiko šioms lenktynėms ir yra pasiruošęs atvykti į Lietuvą bei startuoti „Samsonas Rally Rokiškis“ varžybose.

„Futbolas ir alyva „Valvoline“ galbūt neturi nieko bendro, tačiau kai buvęs sportininkas iš futbolo perėjo į ralį, tuomet atsirado simbiozė tarp ralio ir alyvos. Džiaugiamės, kad mūsų ilgametis partneris „Valvoline“ sutiko pasirūpinti Santiago Canizares sklandžia kelione į Lietuvą ir padengė visus kelionės kaštus. „Valvoline“ dėka ralio žiūrovai galės išvysti šį legendinį sportininką, anksčiau karaliavusį futbolo stadionuose, o dabar lėksiantį greičio ruožais Rokiškio apylinkėse“, – sakė varžybų organizatorius Audrius Gimžauskas.

Vyresnės kartos futbolo aistruoliams Santiago Canizares yra puikiai žinomas, kadangi atletas ilgus metus praleido gindamas vienos garsiausių futbolo komandų pasaulyje Madrido „Real“ vartus, o su Valencijos komanda tapo UEFA čempionais. Taip pat jis kone dešimtmetį žaidė nacionalinės Ispanijos futbolo rinktinės sudėtyje, dalyvavo Pasaulio ir Europos futbolo čempionatuose.

Kiek vėliau, 2008-aisiais sportininkas baigė savo karjerą ir tuomet laiką paskyrė senai savo svajonei – automobilių sportui. Automobilių raliu susižavėjusio futbolininko garaže netrukus atsirado asfaltiniams Valencijos regiono raliams skirtas „Porsche“. Pastaruoju metu Santiago Canizares lenktyniauja dviem automobiliais – „Porsche 997 GT3 RS 3.6” ir „Suzuki Swift S1600”. Būtent „Suzuki“ automobiliu jis važiuoja komandinės ekipos sudėtyje ir skina pergales.

Tačiau Lietuvoje lenktynininkas varžysis ne šiais automobiliais, kuriais yra įpratęs lenktyniauti. Dėl sudėtingos logistikos buvo nupsręsta „Samsonas Rally Rokiškis“ varžyboms automobilį išsinuomoti iš latvių komandos „ASRT“. Ispanas startuos „Mitsubishi Lancer EVO Proto“ automobiliu.

„Tai bus pirmas kartas, kai Santiago lenktyniaus ant žvyro. Visi raliai Ispanijoje, jo regione vyksta ant asfalto, todėl tai jam bus naujas iššūkis. Be to, jis į Rokiškį atvyks tik ketvirtadienį vakare, tad mums reikės kažkaip suspėti užsirašyti greičio ruožus.

Santiago apskritai abejojo, ar dalyvauti šiame ralyje, bet likus savaitei dar kartą gavome labai malonų organizatorių pakvietimą su pasiūlymu, jog visas kelionės išlaidas mums padengs „Valvoline“ ir visgi apsisprendėme mesti darbus į šoną ir sudalyvauti šiame ralyje.

Santiago leidžiasi Rygoje, aš iš Ispanijos nusileidžiu Kaune ir abu lekiame į Rokiškį susirašyti trasų. Mums jau bus atvežtas automobilis, pravažiuosime testinį greičio ruožą ir skubėsime į greičio ruožų susirašymą. Santiago sakė, kad stengsis smarkiai nelėkti, nes ralis ant žvyro jam visai nepažįstamas. Mes tiesiog sieksime finišuoti ir, aišku, džiuginsime žiūrovus savo pasirodymu“, – kalbėjo lietuviškai puikiai šnekantis Santiago Canizares šturmanas Andris Stoncus.

Taigi, į Rokiškį atvykę „Samsonas Rally Rokiškis“ žiūrovai turės puikią progą įsitikinti, kad Santiago Canizares gali atlaikyti ne tik vienuolikos metrų baudinį, bet ir daugiau nei 140 kilometrų lietuviškų žvyrkelių.

„Samsonas Rally Rokiškis“ varžybos Rokiškio apylinkėse įvyks rugpjūčio 3-4 dienomis. Čia startuos ne tik greičiausi Lietuvos lenktynininkai, bet ir ralio legendos iš užsienio šalių. Iki liepos 29-os dienos žiūrovai ralio pasus gali įsigyti VIADA degalinėse vos už 11 eurų. Vėliau ralio pasai brangs ir juos bus galima nusipirkti renginio dienomis Rokiškyje.