“Samsonas Rally Rokiškis” – gazuojam į karščiausią ralio fiestą!

Dvejus metus iš eilės vykstantis “Samsonas Rally Rokiškis” tapo gerai žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Tai rodo, ne tik gausėjančios užsienio sportininkų gretos, bet ir žiūrovų skaičius. Pernai vykusiose varžybose dalyvavo lenktynininkai net iš 15 skirtingų šalių, tarp jų puikavosi tokios garsios pavardės kaip – Suomijos legenda, dešimt kartų tos šalies čempionas Juha Salo, Teemu Asunmaa, kuris yra dabartinis Suomijos čempionato lyderis, futbolo rinktinės “Madrid Real”  vartininkas ispanas Santiago Canizares, WRC legenda Toni Gardemeisteris ir kt. Neabejotinai toks žvaigždžių desantas, dvi dienas trukusi ralio fiesta, įspūdingi tramplinai turėjo įtakos ir bene rekordiniam žmonių skaičiui, atvykusiam į šventę, pernai rugpjūčio 3-4 d. Rokiškyje apsilankė per 40 tūkst. žmonių. Beje, „Samsonas Rally Rokiškis“ organizatoriai  2018 m. ralio nugalėtojams R2 klasėje padovanojo naujutėlaitį „Toyota Yaris“ automobilį, kas be abejonės padidino kovą ir motyvaciją sportininkams.

Neabejotinai karščiausias vasaros renginys “Samsonas Rally Rokiškis” ir 2019 m. rugpjūčio 9-10 d. žada nenuleisti dvejus metus užkeltos kertelės. Tiek sportininkams, tiek žiūrovams, paruošta nemažai naujovių ir staigmenų, juolab, kad Rokiškio miestas 2019-aisiais paskelbtas kaip Lietuvos kultūros sostinė, o su lyg raliu prasidės ir Rokiškio sporto metai.

“Samsonas Rally Rokiškis” organizuoja VŠĮ ,,Automotoprojektai” , įkurta 2005 metais. Įmonės vadovas  Audrius Gimžauskas – automobilių sporto meistras, gerai žinomas kaip daugelio autosporto čempionatų laimėtojas ir prizininkas. Nuo 2010 m. iki 2018 m. VŠĮ ,,Automotoprojektai”   organizavo didelio meistriškumo autosporto renginį ,,300 ežerų ralis” Zarasų rajone, o nuo 2017 m. organizuoja ,,Samsonas Rally Rokiškis”.

Šiais metais taip pat tęsis glaudus bendradarbiavimas su ralio vardo partneriu “Samsonas Motorsport” , kurio partnerystės ryšiai visame pasaulyje suteikia galimybę visiems mėgautis įspūdingais užsienio svečiais.

Ralio svečiai

1

Kenneth Johnsrød

Norway

Lenktyniauti į Lietuvą atvyks Norvegijos karalystės ralio čempionas, “Mitsubishi Lancer EVO IX” vairuojantis Kennethas Johnsrodas. Sportininkas niekada nėra lenktyniavęs mūsų šalyje, bet tikisi greičiu konkuruoti su geriausiais Lietuvos lenktynininkais. Pasikalbėjome su sportininku apie jo patirtį, komandos sudėtį, norvegiško ralio ypatumus ir siekius “Samsonas Rally Rokiškis” varžyboms.

2

Toni Gardemeister

Finland

Rugpjūčio 3-4 dienomis Rokiškio apylinkėse jau antrą kartą įvyksiančios „Samsonas Rally Rokiškis“ varžybos šiemet žiūrovams pateiks dar daugiau staigmenų. Kol kas organizatoriai visų kortų neatskleidžia, tačiau vienas koziris jau atverstas – Lietuvoje pasirodys legendinis Pasaulio ralio čempionato lenktynininkas, suomis Toni Gardemeisteris.

Paul Ferreira

Paul Ferreira

USA

Paulas Ferreira pripažįsta, kad ralis Lietuvoje jam bus tikras iššūkis, mat sportininkas yra pripratęs prie visiškai kitokių greičio ruožų. Nieko panašaus į lietuviškus miškų ir laukų keliukus su tramplinais nėra nei Amerikoje, nei jo gimtojoje Portugalijoje.

teemu

Teemu Asunmaa

Finland

„Pamenu, kad lietuviai yra labai greiti lenktynininkai. Pernai buvo tikrai nelengva, tačiau pavyko iškovoti trečią vietą. Tikiuosi, kad šiemet sugebėsime pagerinti savo rezultatą ir pasieksime pergalę. Važiuosime nauju „Škoda Fabia R5” automobiliu, kuris tikrai greitesnis nei „Subaru”. Tikiuosi, kad varžybos vėl bus puikiai organizuotos kaip ir pernai“

Ralio akimirkos